INFORMACE

Kovovýroba a obrábění kovů spojuje řadu technologických procesu ve strojírenství jako obrábění, lisování, pálení, ohýbání, řezání a další. Kovovýroba je základ naší firmy, která se specializuje na výrobu silnostěnných kouřovodů, krbových kamen a dílů pro další zpracování ve strojírenském průmyslu.

 

Obrábění kovů je technologický proces, kterým se vytváří požadovaný tvar obráběného předmětu (obrobku), v daných rozměrech a v daném stupni přesnosti, a to odebíráním materiálu. Tím se liší od jiných technologií, například dělení materiálu, tváření nebo odlévání. Starší postupy ručního kovoobrábění ustupují v moderní době strojnímu obrábění.

Naše firma provádí:
 

LASEROVÉ ŘEZÁNÍ 

Fiber laserové řezání s 2 kW zdrojem. Jsme schopni řezat až 16 mm oceli, 8 mm nerez a 6 mm barevné kovy. Fiber laser s výměnným stolem 3000x1500 mm zajišťuje rychlý a levný provoz.

PRÁŠKOVÉ LAKOVÁNÍ
Pec je dlouhá 2000mm, širokou 1500mm a vysokou 2000mm. Zabýváme se sériovým lakováním, nejlépe od samého počátku výroby. Z plechu vyřízneme tvar, poté se ohne, někdy i svaří, obrousí a nalakuje do práškové barvy. Zákazník tedy nemusí díly nikam vozit a postaráme se o vše.

OHRAŇOVÁNÍ (OHÝBÁNÍ DÍLŮ)

Přesné ohýbání materiálu pomocí ohraňovacího CNC lisu značky TRUMF do délky 1250 mm a tloušťky až 5 mm.

 

PÁSOVÉ ŘEZÁNÍ

Řezání kovů automatickou pilou na přesnost 0,2mm, do průměru 450mm. Pila neumí úhlovat.
 

MIG SVÁŘENÍ

Sváření konečných výrobků, konstrukcí podle výkresů a typů svárů.

SOUSTRUŽENÍ

Soustružení provádíme na konvenčních soustruzích malosériově i velkosériově s přesností 0,01 mm. Jsme schopni obrábět do průměru 500mm a délky 1000mm.

FRÉZOVÁNÍ, VRTÁNÍ A ZÁVITOVÁNÍ a mnoho dalšího.

laser-3.jpg
svar_edited.jpg
bend (1).jpg