top of page

INFORMACE

Kovovýroba a obrábění kovů spojuje řadu technologických procesu ve strojírenství jako obrábění, lisování, pálení, ohýbání, řezání a další. Kovovýroba je základ naší firmy, která se specializuje na výrobu silnostěnných kouřovodů, krbových kamen a dílů pro další zpracování ve strojírenském průmyslu.

 

Obrábění kovů je technologický proces, kterým se vytváří požadovaný tvar obráběného předmětu (obrobku), v daných rozměrech a v daném stupni přesnosti, a to odebíráním materiálu. Tím se liší od jiných technologií, například dělení materiálu, tváření nebo odlévání. Starší postupy ručního kovoobrábění ustupují v moderní době strojnímu obrábění.

Naše firma provádí:
 

LASEROVÉ ŘEZÁNÍ 

Fiber laserové řezání plechů na 2 strojích s 22 a 3 kW zdrojem. Jsme schopni řezat až 80 mm kovu. Fiber laser s výměnným stolem 3000x1500 mm zajišťuje rychlý a levný provoz. Přesnost pozicování laseru je 0.05mm.

Trubkový laser do profilů a trubek o výkonu 2kw. Jsme schopni řezat přesně díry a jiné tvary, zakracování pod úhlem i s můstky. Délka podavače 6000mm a maximální průměr 220mm.

PRÁŠKOVÉ LAKOVÁNÍ
Pec je dlouhá 1800 mm, širokou 1400 mm a vysokou 1900 mm. Zabýváme se sériovým lakováním, nejlépe od samého počátku výroby. Z plechu vyřízneme tvar, poté se ohne, někdy i svaří, obrousí a nalakuje do práškové barvy. Zákazník tedy nemusí díly nikam vozit a postaráme se o vše.

OHRAŇOVÁNÍ (OHÝBÁNÍ DÍLŮ)

Přesné ohýbání materiálu pomocí ohraňovacího CNC lisu značky TRUMF a APHS 31160 do délky 3000 mm a tloušťky až 10 mm.

 

PÁSOVÉ ŘEZÁNÍ

Řezání kovů automatickou pilou na přesnost 0,2mm, do průměru 450mm. Pila neumí úhlovat.
 

MIG SVÁŘENÍ

Sváření konečných výrobků, konstrukcí podle výkresů a typů svárů.

CNC FRÉZOVÁNÍ

Přesné třískové obrábění na 3 osé CNC fréze s výměnnými nástroji. Rozjezd stolu je 650x400mm.

SOUSTRUŽENÍ

Soustružení provádíme na konvenčních soustruzích malosériově i velkosériově s přesností 0,05 mm. Jsme schopni obrábět do průměru 500mm a délky 1000mm.

VRTÁNÍ, ZÁVITOVÁNÍ a jiné dokončovací práce. Díly pro vás uděláme od A do Z.

laser-3.jpg
pfnews010821powder_edited.jpg
bend (1).jpg
bottom of page