pfnews010821powder_edited.jpg

Práškové lakování

Práškové lakování je moderní technologie povrchové úpravy kovů. Splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí. Zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami.
Předpokladem pro kvalitní nástřik je očištěný povrch lakovaného výrobku (odmaštěný, případně opískovaný).

 

  • Práškové barvy KOMAXIT® jsou určeny převážně k povrchové úpravě kovových materiálů, které odolávají vytvrzovacím teplotám 140 až 200 °C.

  • splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí

  • zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami

Předpokladem pro kvalitní nástřik je očištěný povrch lakovaného výrobku (odmaštěný, případně opískovaný).
 

K nabíjení částic dochází dvěma způsoby:
1) elektrostatickým nabíjením
2) tribostatickým (kinetickým) nabíjením

 

Po nanesení práškové nátěrové hmoty následuje vypálení výrobků ve vypalovací peci. Při 180°C dochází k roztavení, vytvrzení a přilnutí prášku k povrchu výrobku.
 

ROZSAH POUŽITÍ

KOMAXIT® se používá na povrchovou úpravu tzv. bílého programu (praček, ledniček, sporáků), kovového nábytku a bytových doplňků, trezorů, zámků, věšáků, krytů spotřební elektroniky a výpočetní techniky, jízdních kol, sportovního nářadí a posilovacích strojů, kancelářských a studijních pomůcek, magnetických tabulí, drobných předmětů, se kterými se běžně setkáváme (lžíce na boty, otvíráky), dílů pro automobilový průmysl (brzdových destiček, disků kol, kovových částí interiéru, řady komponentů na motocyklech), radiátorů, hasících přístrojů, dopisních schránek, osvětlovacích těles, elektrorozvodných skříní, kovových podhledů, regálů, stavební techniky a mnoha a mnoha dalších.

lak 3.jpg

Naše technologie

Vlastníme oba druhy lakovacích metod. Tedy elektrostatickou metodu a tribostatickou metodu.
Díky tomu dokážeme bez problému nalakovat efektivně jak velké díly, tak i malé členité díly.
 
Naše pec pro vypalování dílů má rozměry: Délka 1800mm, šířka 1400mm a výška 1900mm. To jsou maximální rozměry pro výrobku.

Dostupnost barev v dnešní době je bezproblémová. Dokážeme sehnat barvu už od 1 kg, tj. cca 2-4 metry nalakované plochy v jakémkoliv odstínu. 

Na menší díly vlastníme technologie pro rychlé odmašťování, "pereme" je ve speciální pračce. Díky tomu uspoříme čas a tím i konečnou cenu pro zákazníky.

práškov_edited.jpg